سایت استاتیک یا داینامیک ؟


فکر کنم این اصطلاحات رو شنیده یا خونده باشید و برای طراحی سایت به اینکه چه تفاوت از نظر کاربرد و هزینه میتونه داشته باشه فکر کردید در پست های بعدی میتونید اطلاعاتی در این مورد کسب کنید تا با اطلاعات کامل تری بتونید سایت مدنظرتون رو سفارش بدهید.


سایتهای ایستا یا استاتیک، همانطور که از اسمش پیداست از چندین صفحه ثابت تشکیل شدند و سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند.
عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نمی شود.
مسلما هزینه های  طراحی سایت برای اینگونه سایت ها کمتر از نوع دیگر است ولی در صورتی که بخواهید تغییری در وب سایت ایجاد کنید حتماً باید از طراح خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد چون وب سایت پنل مدیریتی ندارد و باید زبان های طراحی سایت را بشناسید تا بتوانید تغییرات را اعمال کنید و غالباً برای به روز رسانی از شما هزینه ای دریافت می شود.


سایتهای پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.
تقریبا میشه گفت که در حال حاضر اکثر وب سایت ها داینمیک هستن وب سایت داینامیک یعنی محتویات سایت می تواند بر اساس زمان ، کار و … تغییر کند . به طور مثال سایت هایی که دارای سیستم ثبت نام هستن ، فروشگاه های اینترنتی ، سایت هایی خبری ، سایت های آموزشی و … به صورت داینامیک ساخته میشن . اکثر وب سایت های داینامیک به یک سیستم منظم و اصولی برای نگهداری اطلاعاته وصل میشن که به آن بانک اطلاعاتی گفته می شود.
در وب سایت های داینمیک یه بخش مدیریت هم ساخته میشه تا کاربر بتونه خیلی راحت اطلاعات سایت رو تغییر بده . تغییر و یا اضافه وحذف کردن اطلاعات یه سایت داینامیک خیلی آسونه و یک فرد با دانش معمولی هم از پسش بر میاد .با کمک پنل نیز می توان بی نهایت صفحه، بی نهایت نوشته در سایت تنها با چند کلیک ایجاد
کرد و همچنین به ادمین اجازه ادیت و بروزرسانی مطالب در 24ساعت شبانه روز را می دهد و همچنین میتواند به سئوی سایت کمک کند.